Zvezda remizirala sa Bojsima u Beogradu

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su protiv Jang bojsa (2:2) u okviru drugog meča grupne faze Lige šampiona.

Zvezda je zaslužila pobjedu, ali na kraju su se morali zadovoljiti sa remijem.

Zvezda je dominirala u napadu, ali nisu imali sreće. Pored brojnih prilika poništena su im i dva gola zbog ofsajda. Nakon ovog meča najzadovoljniji su igrači Jang bojsa koji su uspjeli izvući bod iako su vodili u jednom trenutku meča. Spas za zvezdu donio je Bukari golom u 88. minutu.

Tok meča:
Nakon velikog presinga koji drži Zvezda tokom čitavog meča u 88. minutu Bukari je iz mrtvog ugla pogodio za 2:2. Dok se golman Jang bojsa pripremao za ubačaj, Bukari je odlučio da šutira i iznenadio sve osim sebe! Zvezda ima 2:2.

Bojsi su napravili preokret za 15 minuta nakon pauze. Prvo je odmah na startu drugog poluvremena Filip Ugrinić postigao izjednačujući gol za švajcarsku ekipu, a nakon nespretne reakcije u kaznenom prostoru i igre rukom štopera Crvene zvezde, Bojsi su dobili penal koji su izveli sa sigurnošću.

Ostaće žal za ovim rezultatom s obzirom na činjenicu da Zvezda igra odlično. Ako već i nisu bolji od Jang bojsa, barem igraju izjednačeno. Zvezdi je upotrebom VAR-a sudija poništio dva gola zbog ofsajda, doduše, opravdano.

Poluvrijeme:
Zvezda je bila konkretniji protivnik na ovom meču. Pored gola koji je postigao Еndiaj, mrežu je u finišu zatresa i Bukari ali je VAR poništio ubjedljivu prednost beograđana zbog ofsajda.

Zvezda je do prednosti došla u 35. minutu meča. Trenutak nepažnje nakon prekida iskoristili su crveno-bijeli. Dugo dodavanje Bukariju šampioni Švajcarske nisu očekiva. Ispratili su igrača Zvezde do šesnaesterca gdje je on stigao da asistira Šerifu Еndiaju koji je lagano loptu skrenuo u mrežu.

Slavlje je prekinula provjera VAR-a, ali je ubrzo ludnica u Beogradu nastavljena kada je stigla potvrda da je gol regularan.