Sport

Real Madrid je izgubio od Sheriffa i to na bolan način!

Možda i najveća senzacija u istoriji.

Na stadionu Santiago Bernabeu je viđena možda i najveća senzacija u historiji Lige prvaka. Real Madrid je izgubio od Sheriffa sa 1:2.
Sheriff igra svoj debitantski nastup u Ligi prvaka, završio je izuzetno teškoj grupi sa Real Madridom, Interom i Shakhtarom, ali nakon dva kola ima maksimalan učinak.

Prvak Moldavije je u drugom kolu gostovao u Madridu i upisao zaista senzacionalan trijumf fantastičnim golom u posljednjim minutama.

Prvo poluvrijeme je okončano minimalnim vodstvom gostiju nakon što je poslije lijepe akcije udarcem glavom mrežu zatresao Jakhshibaev.
Drugo poluvrijeme počinje velikim napadima domaćina što je bilo i očekivano. A rezultat na semaforu se promijenio u 65. minuti i to poslije gola iz penala

Nakon gledanja VAR snimka sudija Visser iz Belgije je odlučio da je prekršaj nad Viniciusom dovoljan za najstrožiju kaznu, a siguran realizator je bio Benzema.

Poslije toga redale su se prilike pred gostujućim golom, ali je Athanasiadis bio zaista fantastičan. Zaustavio je nekoliko teških šuteva, a posebno se istakla prilika Modrića iz 75. minute.

Kazne za promašaj stigle su u 89. minuti kada gol za pamćenje sa ivice kaznenog prostora postiže Thill. Udarac je bio snažan i precizan da Courtois nije mogao ništa uraditi. Gol pogledajte ovdje.

Pokušao je Real makar izjednačiti do kraja. Igralo se duže od šest minuta sudijske nadoknade, ipak ostalo je nevjerovatnih 1:2.

Nakon dva odigrana kola Sheriff je vodeći sa šest bodova, Real Madrid ima tri, a Inter i Shakhtar po bod. U trećem kolu sastaju se Inter – Sheriff i Shakhtar – Real.