PSŽ se kasno probudio – Bajern slavio u Parizu

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su kao gosti Pari Sen Žermen (1:0), u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Pobedonosni gol za prvaka Nemačke postigao je Kingsli Koman u 53. minutu, na asistenciju Alfonsa Dejvisa.

Bavarci su bili bolji rival u Parizu ove večeri i imaće sada lepu zalihu pred revanš u Minhenu, koji je na programu 8. marta.

Pari Sen Žermen je najbolje šanse imao u finišu susreta, kada su i postigli gol preko Kilijana Mbapea, rezerviste, međutim, VAR ga je poništio zbog ofsajda u kojem se našao Nuno Mendeš, asistent.

Ubrzo je i Lionel Mesi bio blizu pogotka, pretio je i Vitinja, ali je Jan Zomer ostao nesavladan ove večeri.

Uvodni momenti meča bili su prava najava kakvo ćemo prvo poluvreme gledati u Parizu.

Čupo-Moting se nije libio da već posle tridesetak sekundi sasvim solidno zapreti Donarumi, ali je lopta otišla pored gola.

To je bio lajtmotiv čitavog prvog dela, tokom kojeg su gosti imali gotovo dvocifren broj pokušaja, ali nijedan pravi.

Imali su kontrolu lopte, lako je osvajali, kružili oko šesnaesterca rivala, ali u poslednjoj trećini terena je falilo kreativnosti i dobre završnice.

Na levoj strani je dejstvovao Koman, na desnoj Kanselo, dok je Čupo-Moting bio na mestu sidraša, čekajući centaršuteve sa boka.

Jedini pokušaj u okvir gola Pari Sen Žermena imao je Kimih, čiji je udarac sa ivice kaznenog prostora po zemlji završio u rukama Donarume.

Pari Sen Žermen se mučio da veže nekoliko dodavanja, a euforija kod navijača se samo u par navrata osetila, kada su domaći izleteli na protivničku polovinu, međutim, solo prodori Mesija i Nejmara, lako su osujećeni.

Koliko je PSŽ bio bezopasan u prvom delu utakmice govori podatak da je prvi šut upućen ka golu Zomera bio onaj Mesijev iz slobodnjaka, koji je izblokiran, u završnim trenucima pred veliku pauzu.

Ono što Bajernu nije polazilo za rukom u prvom poluvremenu, jeste u osmom minutu nastavka, kada je Kingsli Koman savladao Donarumu.

Alfonso Dejvis je imao dosta prostora za centaršut, uputio ga je, pronašao Komana u šesnaestercu, koji je šutirao po zemlji i savladao Donarumu.

Italijan je morao bolje – probao je školski rukama da brani, ali čini se, bolje da je nogom to pokušao da učini.

PSŽ je bio na konopcima u tim momentima, a dve jako dobre šanse, u kratkom intervalu, propustio je Čupo Moting.

Najpre je pokušao atraktivno u padu iz voleja, da bi minut kasnije iz peterca pogodio stativu. Doduše, mora se odati priznanje i Donarumi na sjajnoj intervenciji.

Kilijan Mbape, koji je meč startovao sa klupe, morao je da uđe u igru. Ubrzo je propustio i najbolju šansu za domaće, istrčao je pred Zomera, ali je ovaj odlično skratio ugao i intervenisao.

Sjajni Mbape je dao gol u 82. minutu, ali poluatomatski ofsajd je rekao svoje – asistent Nuno Mendeš je bio nekoliko centimetara u ofsajdu uoči gola.

Lionel Mesi je nekoliko minuta kasnije imao veliku priliku, Pavar ga je izblokirao, da bi potom i Zomer zaustavio Vitinju.

Bajern je ostao sa desetoricom u nadoknadi vremena, Pavar je zbog faula nad Mesijem zaradio drugi žuti karton, ali to ih nije sputalo da zadrže prednost i ostvare veliki trijumf – 1:0.