Partizan ugasio Žalgiris

Kao i protiv Makabija i sada je Partizan usporeno krenuo. Žalgiris je poveo 13:3 i najavio potencijalnu golgotu crno-bijelih.

Ali za razliku od Makabija, litvanski tim nije dugo držao kontinuitet u napadu i Partizan je na krilima Pi Džej Doužera i Zeka Ledeja topio razliku. Do poluvremena je uspio da preokrene i na kraju na poluvremenu vodi 45:43.

Evidentno je bilo u tim trenucima da Partizan bolje i raznovrsnije igra. I rezultat toga bilo je +8 na polovini treće četvrtine – 55:47. Međutim, Litvanci su izvukli svoje glavno oružje – trojke. Pogodili su tri vezane, napravili seriju 9-2 i praktično uvodi meč ponovo u egal.

Taj rafal trojki bio je samo kratak dah gostiju. Partizan je na krilima Frenka Kaminskog uspio da se odlijepi na polovini četvrte četvrtine na +10 – 71:61. Time je praktično prelomljena utakmica.

Kod pobjednika Pi Džej Doužer je bio najefikasniji sa 23 poena, a dvocifreni su još bili Zek Ledej sa 21 poenom i Frenk Kaminski sa 12. Na drugoj strani Kinan Evans je zabilježio 25 poena, dok je Birutis pridodao 11.

Sledi turbulentan period za Partizan. Prvo vječiti derbi u nedjelju, a potom i duplo kolo u Evroligi. U srijedu gostovanje Monaku, a u petak Virtusu.