Novajlija Brentford senzacionalno otvorio sezonu i pobijedio Arsenal

Fudbaleri Brentforda senzacionalno su počeli otvorili sezonu Premiershipa i na svom terenu rezultatom 2:0 slavili protiv Arsenala.

Brentford bolje otvara susret i već u 12. minuti preko Mbeumoa mogao je doći u vodstvo, no stativa je spasila Topnike, no u 22. minuti spasa nije bilo i domaći su došli do prednosti.

Canos je sjajno ispratio jednu akciju i onda silovitim udarcem matirao nemoćnog Lenu za vodstvo svog tima, a do poluvremena je domaći tim mogao postići još jedan gol, no Mbeumo nije bio precizan.

Smith Rowe je imao veliku šansu da poravna rezultat na 1:1 u 52. minuti, ali mu je golman domaćih odbranio udarac, a da će Brentford doći do pobjede bilo je jasno u 73. minuti kada je nakon ubačaja iz auta gol postigao Norgaard.

Do kraja meča Arsenal je napadao, kao i u većini ovog susreta, ali bez Lacazettea i Aubameyanga Topnici nisu uspjeli napraviti ništa više i novu sezonu počeli su još jednim razočarenjem.

Popularne Pčele su se vratile u elitni rang engleskog nogometa nakon 74 godine. Brentford je u najvišem rangu igrao od 1935. do 1947. U narednom susretu igraju protiv Crystal Palacea, dok će Arsenal igrati protiv Chelseaja.