Bayern i Nagelsmann novu sezonu počeli remijem protiv Borussije M’gladbach

Ekipa Bayerna remizirala je protiv Borussije M’gladbach u gostima u prvom meču nove sezone Bundeslige, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.

Borussia sjajno otvara meč, Herrmann je imao dvije opasne situacije pred golom Bayerna u prvih šest minuta, nije bilo pogotka, no spasa za aktuelnog prvaka nije bilo u 10. minuti.

Davies je izgubio loptu na lijevoj strani, uslijedila je munjevita kontra Borussije koju je na kraju u gol pretvorio Plea i tako doveo svoj tim u rano vodstvo.

Lewandowski je uzvratio u 14. i 26. minuti, ali nije bio precizan, a do kraja prvog poluvremena Bayern ipak stiže do poravnanja i to golom koji je postigao Lewandowski. Poljak je pogodio nakon centaršuta Kimmicha iz kornera.

U drugom poluvremenu Bayern je bio bolji tim, Nagelsmannovi izabranici imali su nekoliko izglednih šansi, ali nisu uspjeli postići gol i na kraju je susret završio bez pobjednika.