Mreže mirovale u derbiju

Fudbaleri Evertona i Liverpula remizirali su 0:0, u okviru šestog kola Premijer lige.

Golovi u “Mersisajd” derbiju su izostali, ali uzbuđenja je bilo napretek i pravo je čudo kako se mreže na “Gudisonu” nisu tresle.

Liverpul nije uspeo da ostvari treću uzastopnu pobedu i sada je peti sa devet bodova, dok je Everton 14. na tabeli sa četiri poena.

Bilo je nekoliko ozbiljnih šansi na obe strane, stative, prečka, a svoj dan imali su golmani Alison Beker i Džordan Pikford.

Uzbuđenja su krenula posle pola sata igre, a glavni akter je bio Tom Dejvis, koji je pogodio stativu Alisona.

Došao je potom i 43. minut, u kojem su gosti dva puta pogađali okvir gola Pikforda.

Najpre je Njunjes dobro šutirao, ali je golman domaćih još bolje odbranio i uz pomoć prečke sprečio pogodak.

Ubrzo je i Luis Dijas morao da se hvata za glavu, pošto je lopta posle njegovog šuta završila na stativi.

Početkom drugog poluvremena Liverpul je pripretio preko Cimikasa, da bi posle kontranapada, čist zicer imao Mopaj, koji je iz blizine šutirao pravo u Alisona.

Isti igrač je u 69. minutu bio asistent kod pogotka Koudija, međutim, taj gol poništen je posle VAR intervencije.

Dvajt Meknil je u 85. minutu ponovo stavio na muke Alisona, da bi finiš meča pripao Liverpulu.

Najpre je u 87. Firminu šut odbranio Pikford, da bi u šestom minutu nadoknade Salah pogodio stativu, a onda i u nastavku promašio gol, te je susret završen podelom bodova, 0:0.