Velika pobjeda Nemačke

Košarkaši Bosne i Hercegovine upisali su poraz od Nemačke rezultatom 92:82.

Drugo kolo Evrobasketa i prvi poraz Bosne i Hercegovine, reprezentacije koja je propustila veliku priliku da bude najprijatnije iznenađenje starta takmičenja.

Najefikasniji je bio Džanan Musa sa 30 poena, dok je Nurkić imao 21 i 7 skokova. Na drugoj strani, 18 poena je imao Šruder, koliko i Vagner, 14 Timan i 13 Obst.

Imali su odličnu igru u prvom poluvremenu, konstantno vodili protiv Nemačke, a onda se na startu trećeg perioda sve promenilo…

Kao što je rečeno, Bosna je sjajno krenula i videli smo pet brzih poena Džanana Muse za vođstvo 7:2, pa mu se priključio i Jusuf Nurkić.

Pokušavala je Nemačka preko svih mogućih oružja, Lo je šutirao i pogađao, a Bosna nekako držala glavu iznad vode i onda čudan faul i tri bacanja za Timana koji smanjuje na 18:20 i tim rezultatom je gotova prva četvrtina.

U drugoj deonici smo odmah videli sjajnu rampu Botermana na Gegiću, da bi ovaj u sldećem napadu snažno zakucao, pa Bosna ide na 27:20 i Nemci zovu tajm-aut.

Manje-više se isto igralo do kraja drugog kvartala, pa Bosna na poluvreme ide sa +5, a Nemačka se vraća i treću četvrtinu otvara serijom 10:0.

Dozvolili su ekipi Bosne samo 11 poena, potpuno im zatvorili reket i naterali ih na teške šuteve pa se osim Muse i ponekad Nurkića niko drugi nije naigrao.

Delovalo je već tada kao da samo čudo može promeniti ishod ove utakmice, jer je prednost Nemaca postala dvocifrena, ali se izabranici Aziza Bekira nisu predavali.

Džon Roberson je bio taj koji je inicirao veliku seriju Bosne i Hercegovine, dok je Musa uvek mogao da se priključi. Mogla je ova serija da bude i prekinuta nesportskim faulom Jusufa Nurkića, ali sudije su rekle da namere nije bilo.

Ipak, Nemci su odoleli napadima Bosne i Hercegovine, Musinih 30 poena ih nije ugrozilo previše i upisali su drugu pobedu na Evrobasketu nakon što su nadigrali Francusku u prvom kolu.