Moćni Napoli slavio u Rimu

Fudbaleri Napolija pobedili su Romu na “Olimpiku” (1:0), u derbiju 11. kola Serije A.

Gol odluke u “Derbiju Sunca” viđen je u 81. minutu, kada je Viktor Osimen na sjajan način savladao Ruija Patrisija.

Odličnu loptu u prazan prostor je poslao Mateo Politano, Osimen je pobegao Krisu Smolingu, a onda maletene iz mrtvog ugla pogodio malu mrežu Portugalca.

Nije ovo bila naročito sadržajna utakmica, a u prvom poluvremenu praktično jedina situacija vredna spomena dogodila se u 38. minutu, kada je Osimen pao posle kontakta sa Patrisijom. Sudija je dosudio penal, pa ga posle konsultacije VAR-a poništio.

Pre gola Osimena, šanse za Napoli propustili su Losano i Elmas, a priliku je imao i sam Nigerijac.

Napoli je ponovo usamljen na čelu tabele sa 29 bodova, tri više od Milana, najbližeg pratioca.

Nakon 11. uzastopnog trijumfa Napolija u svim takmičenjima, Roma je ostala peta na tabeli sa 22 poena.