Mane i Salah zadržali Liverpool u borbi za titulu, Chelsea u samom finišu došao do pobjede

Ekipa Liverpoola nastavila je utrku s Manchester Cityjem za titulu prvaka Engleske nakon što je danas slavila protiv Norwicha na svom terenu rezultatom 3:1 i to nakon preokreta do kojeg su došli u samo tri minute.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka iako je Liverpool bio znatno bolji tim, a sve vrijedno pomena desilo se u drugih 45 minuta.

Prvo su gosti šokirali domaće navijače nakon što je Rashica pogodio za 0:1, no tenzija na Anfieldu trajala je do 64. minute kada je Mane fantastično pogodio za 1:1.

Samo tri minute nakon toga golman Alisson je upisao asistenciju, a strijelac gola bio je Mohamed Salah za potpuni preokret domaćih igrača. Pitanje pobjednika riješio je Diaz golom u 81. minuti, što mu je ujedno i prvi gol u Premiershipu.

U ostalim mečevima Arsenal je na svom terenu bez većih problema bio bolji od Brentforda sa 2:1, s obrziom na to da su gosti gol postigli u samom finišu meča. Golove za Topnike su postigli Smith Rowe i Saka, dok je Chelsea kao gost pobijedio Crystal Palace sa 1:0. Jedini gol je postigao Ziyech u 89. minuti.

Watford je kao gost pobijedio Aston Villu sa 1:0, dok je ubjedljiv trijumf ostvarila ekipa Burnleyja koja je sa 3:0 bila bolja od Brightona u gostima. Southampton je na svom terenu bio bolji od Evertona sa 2:0.