Suarez postigao pogodak s 40 metara u važnoj i ubjedljivoj pobjedi Atletica

Fudbaleri Atletica pobijedili su na stadionu El Sadar u 25. kolu La Lige ekipu Osasune rezultatom 3:0 te su tako došli do važnog tijumfa u borbi za pozicije koje vode u Ligu prvaka naredne sezone.

Sjajno je krenuo meč za prvaka Španije budući da je Joao Felix postigao pogodak već u trećoj minuti utakmice.

Međutim, to je bio ujedno jedini šut Atletica u prvom poluvremenu koje je apsolutno pripalo Osasuni koja nije imala sreće i znanja da stigne do barem jednog gola.

Kazna za brojne promašaje stigla je pola sata prije kraja meča kada je sjajni Joao Felix pokrenuo kontranapad Atletica. Lopta je stigla do Suareza koji je uvidjevši da protivnički golman nije na svojoj poziciji uputio udarac s 40 metara i udvostručio prednost Atletica. Gol pogledajte ovdje.

Osasuna je i nakon tog gola nastavila dominirati i stvarati prilike, ali danas nisu imali svoj dan pa je Atletico osvojio sva tri boda koja su potvrđena golom Corree minut prije kraja meča.

Ekipa iz Madrida je današnjim trijumfom prestigla Villarreal i Barcelonu te se sada nalazi na četvrtom mjestu La Lige, dok je Osasuna na devetoj poziciji. Atletico u narednom kolu dočekuje Celtu, dok će Osasuna gostovati Real Sociedadu.