Sport

Liverpul nastavio seriju pobjeda

Fudbaleri Liverpula nastavili su sa usponom forme, jer su u poslednjem meču pred pauzu zbog Mundijala u Kataru savladali Sautempton na “Enfildu” – 3:1 (3:1).

Za “crvene” bi se moglo reći da mesec i po dana pauze ne dolazi u dobrom momentu, budući da su vezali i četvrti meč u kom su trijumfovali, ako računamo sva takmičenja.

Tim Jirgena Klopa je poveo već u šestom minutu, kada je vođstvo doneo Roberto Firmino, Brazilac koji se nije našao na spisku selektora Titea za odlazak u Katar.

Izjednačenje “svecima” doneo je samo tri minuta kasnije Kris Adams, ali to je samo “isprovociralo” Darvina Nunjesa da zablista onda kada je bilo najpotrebnije.

Urugvajac je do kraja poluvremena uspeo da postigne dva pogotka, u 21. i 42. minutu, te tako najavi fantastičnu formu pred Svetsko prvenstvo.

i
Najbolji meč ovog popodneva odigrali su Totenhem i Lids, koji su u Londonu priredili spektakl od sedam golova i preokretom “pevaca” u samoj završnici.

Lids je čak tri puta vodio i to preko Samervila i dva puta Rodriga, ali je domaći tim tri puta uspevao da se vrati preko Kejna, Dejvisa i Bentankura.

Urugvajac je u 76. minutu napravio grešku na sredini terena, nakon čega je Rodrigo postigao fenomenalan gol za 3:2, a onda se iskupio sa dva gola u razmaku od tri minuta.

Najpre je pogodio u 81. sa ivice kaznenog prostora, da bi u 83. zatresao mrežu posle fenomenalnog prodora i asistencije Dejana Kuluševskog.

Dakle, tandem koji je letos stigao iz Juventusa je Totenhemu doneo preokret i pobedu ovog popodneva.

U preostalim utakmicama Bornmut je bio ubedljiv protiv Evertona rezultatom 3:0, dok je minimalac bio dovoljan Notingem Forestu protiv Kristal Palasa.

Jedini gost koji je trijumfovao u popodnevnim mečevima jeste Lester koji je preko reprezentativca Engleske Medisona i Barnsa slavio trijumf rezultatom 2:0.