Katastrofa Sitija

Fudbaleri Brentforda napravili su veliko iznenađenje i savladali Mančester siti na gostovanju rezultatom 2:1, u 16. kolu Premijer lige.

Siti je napravio ozbiljan kiks protiv ekipe iz donjeg dela tabele i upisao drugi poraz u sezoni.

Zbog ovog rezultata Arsenal će u subotu od 20.45 imati priliku da se udalji od “građana” na pet bodova prednosti.

Brentford je ofanzivno ušao u meč i imao nekoliko prilika u prvih deset minuta, ali je Ederson bio na visini zadatka.

Ipak, u 16. minutu je Ben Mi sjajno spustio loptu, a Ajvan Toni je zakucao pod prečku za 0:1.

Siti je nakon primljenog gola bacio karte u napad i mogao je do nekoliko penala, ali im VAR nije bio saradnik na “Etihadu”.

Ofanziva se isplatila u prvom minutu nadoknade, kada je Fil Foden dočekao loptu na volej, a onda sjajnim udarcem levom nogom matirao Raju za 1:1.

Izabranici Pepa Gvardiole u drugom poluvremenu imali su više od igre – 11 šuteva ka golu protivnika i 74 odsto poseda lopte, ali nikako nisu mogli do gola.

Propuštali su prilike Kanselo, Rodri i De Brujne, ušao je i napadač Alvares umesto beka Kansela, ali je Brentford uspevao da se odbrani.

Sudija je utakmicu produžio čak deset minuta i navijači Sitija su to videli kao nadu da će doći do celog plena, ali…

“Etihad” je zanemeo u 98. minutu kada je posle jedne polukontre Dasilva pronašao rupu u odbrani domaćina, poslao savršen pas, a Toni ostao hladnokrvan i prosledio loptu iza Edersonovih leđa.

Ovo je bio poslednji meč ovih ekipa pred odlazak na pauzu zbog Svetskog prvenstva. U 17. kolu Premijer lige Siti 28. decembra dočekuje Lids, dok Brentford dva dana ranije čeka Totenhem.