Liverpool nakon golijade na Anfieldu izbacio Benficu iz Lige šampiona

Fudbalerii Liverpoola plasirali su se u polufinale Lige šampiona nakon što su u dvomeču četvrtfinala bili bolji od Benfice. U prvom susretu odigranom u Portugalu bilo je 3:1 za Redse, a večeras na Anfieldu je bilo neriješeno 3:3.

Liverpool je utakmicu počeo u kombinovanom sastavu, ali ih to nije spriječilo da dominiraju na terenu. Shodno tome su i došli u vodstvo u 21. minuti golom Konatea.

Ipak, Ramos je u 32. minuti izjednačio i ostavio lisabonsku ekipu u igri nakon prvog poluvremena koje je okončano rezultatom 1:1.

Nakon deset minute igre u nastavku meča Firmino je ponovo doveo Liverpool u vodstvo, a raspoloženom Brazilcu je trebalo novih deset minuta da postigne pogodak za 3:1.

Sjajnu utakmicu krunisala je Benfica u posljednjem dijelu utakmice. Prvo je Yaremchuk smanjio na 3:2, a osam minuta prije kraja meča Nunez je postavio konačnih 3:3.

Na kraju je Liverpool ipak izborio plasman među četiri najbolje ekipe Evrope, a u polufinalu će igrati protiv Villarreala. Prve utakmice polufinala na rasporedu su 26. i 27. aprila, a revanši su na rasporedu 3. i 4. maja.

Rezultat i strijelci:

Liverpool – Benfica 3:3 (Konate 21′, Firmino 55′, 65′ – Ramos 32′, Yaremchuk 73′, Nunez 82′)