Manchester City izbacio Atletico i zakazao spektakl protiv Reala u polufinalu Lige šampiona

Fudbaleri Manchester Cityja plasirali su se u polufnale Lige šampiona nakon što su u revanš susretu četvrtinala odigrali neriješeno bez golova (0:0) protiv Atletico Madrida. Građani su u prvom susretu slavili 1:0 što im je bilo dovoljno za prolaz.

Prvo poluvrijeme očekivano je bilo tvrdo. Domaći su igrali vrlo oprezno i nisu imali nijedan ozbiljniji pokušaj, dok je City kontrolisao igru na sredini terena i imao je veći posjed lopte.

Najbolju šansu gosti su imali u 30. minuti kada je nakon centaršuta Walkera, Gundogan glavom šutirao i pogodio stativu. Njemački veznjak je pokušao i nakon odbijene lopte, ali je njegov udarac izblokiran.

U nastavku je Atletico bio mnogo angažovaniji i ofanzivniji, a prvu ozbiljnu šansu imali su u 50. minuti kada je Griezmann šutirao iz voleja sa 20-ak metara, a lopta je prošla pored gola.

Najbolju priliku da izbore produžetak Jorgandžije su propustile u 70. minuti. Rodrigo de Paul je iz prve šutirao nakon lijepe akcije, ali i njegov šut je prošao pored gola.

Atletico je do kraja napadao, dobre prilike imali su Cunha i Savić, ali je City odolio njihovim napadima i engleski prvaci su se plasirali u polufinale gdje će igrati protiv Real Madrida.

U sudijskoj nadoknadi susreta Atletico je ostao s igračem manje nakon što je Felipe dobio drugi žuti karton i ranije je morao u svlačionicu.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti Liverpool i Villarreal.

Prve polufinalne utakmice na programu su 26. i 27. aprila, a revanši sedam dana kasnije. Finale će se igrati 28. maja u Parizu na stadionu Stade de France.