Lajpcig srušio kraljevski klub

Fudbaleri Red Bul Lajpciga savladali su madridski Real sa 3:2 u meču petog kola grupe E Lige šampiona i nanijeli kraljeskom klubu prvi poraz u ovom takmičenju.

Real je uprkos večerašnjem porazu izvadio vizu za osminu finala, dok će se o sudbini Lajpciga odlučivati u posljednjem kolu kada njemački predstavnik igra protiv direktnog konkurenta za plasman dalje Šahtjora iz Donjecka.

Domaći su odigrali fenomenalno u prvih 20 minuta i na koljena bacili aktuelnog prvaka Evrope.

Lajpcig je poveo u 13. minutu kada se poslije kornera u šesnaestercu gostiju najbolje snašao hrvatski štoper Joško Gvardiol i doveo svoj tim do prednosti.

Probudio se Real nakon isteka pola časa igre, udarce su oprobali Brazilci Rodrigo i Vinisijus i nagovijestili ono što će se desiti na isteku poluvremena. Igrao se 44. minut kada je Asensio lijepo prošao po desnoj strani uputio dobar centaršut, a Vinisijus glavom smanjio prednost domaćina.

Primljen pogodak uticao je na način igre “bikova” koji su bili oprezniji u drugom poluvremenu, ali se ni Anćelotijeva ekipa nije pretjerano “zaletjela”.

Sve je moglo biti riješeno 20 minuta prije kraja, kada je rezervista Timo Verner propustio dobru priliku za Lajpcig.

Ovaj promašaj mogao je da se obje ekipi Marka Rozea u 79. minutu kada je Azar na “petercu” pronašao Vinisijusa, a Brazilac promašio zicer.

Samo dva minuta kasnije Lajpcig je prelomio utakmicu. Kao brzi voz je po desnoj strani prošao desni bek Simakan uposlio Vernera koji postiže pogodak za prvi poraz Reala u sezoni i ogromnu pobjedu “bikova”.

Real je stigao do drugog pogotka u posljednjem minutu utakmice, nakon što je Nkunku skrivio jedanaesterac siguran sa bele tačke bio je Rodrigo i tako ublažio poraz svog tima.

Ovo je Realu prvi neuspjeh ove sezone.

U drugom meču ove grupe remizirali su Seltik i Šahjtor, bilo je 1:1 na “Seltik parku”.

Ovim rezultatom zadovoljniji su gosti koji su tako ostali u igri za plasman u osminu finala, dok je Seltik završio evropsku epizodu.

Domaći su poveli u 34. minutu pogotokom Grka Georgiosa Jakumakisa. Isti igrač imao je priliku da udvostruči prednost svom timu samo pet minuta kasnije, ali mu je sjajno odbranio Trubin.

Šahtjor je do važnog boda stigao posle sjajnog kontranapada i još bolje udarca ofanizvca Mihaila Mudrika.

Do kraja susreta oba tima imala su nekoliko dobrih prilika da stignu do sva tri boda, a najbolju je propustio rezervni napadač gostiju Danilo Sikan u 72. minutu, ali je lopta poslije njegovog udarac iz izgledne pozicije završio pored Hartovog gola, prenose Sportke.net.