Fudbaleri Srbije remijem izborili plasman na Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije igraće naredne godine na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, pošto je u posljednjoj utakmici kvalifikacija igrala sa Bugarskom u Leskovcu 2:2.

Dragan Stojković Piksi vodi Srbiju na Evro, prvi put od 2000. godine.

Na kraju prvog poluvremena “orlovi” su u bili u prednosti 1:0. Početkom drugog poluvremena, Bugari su postigli gol. U 69. minuti dali su i drugi gol. “Orlovi” su izjednačili u 82. minuti. Završni rezultat jeste 2:2.

Srđan Babić je poslije kornera bio najbolji, te glavom sproveo loptu u mrežu, a na asistenciju kapitena Dušana Tadića, čime je Srbija izjednačila rezultat sa Bugarima.

Bugari su na početku drugog poluvremena izjednačili sa “orlovima” 1:1. Gol je postigao Georgi Rusev. Preokret i priliku za vođstvo donio je drugi gol Bugara u Leskovcu.

Veliku grešku Saše Lukića koristi Kiril Despodov, koji je istrčao u kontranapad i savladao Vanju Milinkovića-Savića.

Prvi gol u nacionalnom dresu postigao je Miloš Veljković, nakon što se lopta odbila do njega. Dušan Tadić je sa desne strane izveo korner, a Nemanja Gudelj je bio najviši u skoku i pogodio je prečku.

Piksi, selektor Srbije, odredio je ovih 11 igrača da krenu u meču odluke:

Vanja Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Babić – Živković, Lukić, Gudelj, Kostić – Tadić, Đuričić – Mitrović.

Pobjeda ili remi u dvoboju sa Bugarskom trasiraće Srbiji put ka Evropskom prvenstvu, na kom nije bila još od 2000. godine pod imenom Јugoslavija.