Dinamo doživio debakl od Sheriffa i sada treba čudo za Ligu prvaka

Fudbaleri Sheriffa razbili su na svom stadionu u Tiraspolu u prvoj utakmici play-offa za Ligu prvaka ekipu Dinama rezultatom 3:0 te su tako došli na korak do plasmana u grupnu fazu elitnog evropskog takmičenja.

Sheriff je bolje otvorio utakmicu, a već u osmoj minuti su mogli do gola, ali se nakon udarca Luvannora ispriječila stativa.
Domaći su u 17. minuti bezuspješno tražili penal, a Dinamo je prvi put zicer imao u 34. minuti kada je Cristiano zaustavio loptu pred crtom nakon udarca Majera.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Sheriff je došao u vodstvo. Traore je pobjegao Theophileu i potom sigurno matirao Livakovića za veliko slavlje domaćih navijača. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Već u devetoj minuti nastavka Sheriff je udvostručio prednost, a ovaj put strijelac je bio Kolovos na asistenciju Yansanea. Bio je to sjajan gol volejem s 12 metara.

Nije se Dinamo uspio nametnuti do kraja utakmice, a devet minuta prije kraja meča uslijedio je novi šok kada je ponovo pogodio Traore. Našao se sam pred Livakovićem i potom ga savladao udarcem kroz noge. Ujedno je 3:0 bio i konačni rezultat ovog meča.

Na ovom meču su igrala čak tri igrača iz BiH i to su sva tri ušla s klupe. Kod domaćih je to bio Stjepan Radeljić, a kod Modrih Amer Gojak i Luka Menalo.

Revanš između Dinama i Sheriffa igra se 25. augusta na stadionu Maksimir u Zagrebu.