Zvezda na korak od Evropske lige nakon što su pregazili Cluj na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde razbili su na Marakani u prvoj utakmici play-offa Evropske lige ekipu Cluja rezultatom 4:0 i tako došli na korak do plasmana u grupnu fazu drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja.

Zvezda je imala sjajan početak utakmice budući da je već u petoj minuti došla u vodstvo. Pavkov je glavom reagovao na odbijenu loptu i sa nekih deset metara pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.
Uslijedio je dio meč u kojem je viđeno mnogo borbe s obje strane, dok su igrači Zvezde prednjačili u nešto oštrijim startovima.

Sedam minuta prije odlaska na odmor Zvezda je udvostručila vodstvo. Pavkov je majstorski grudima ostavio loptu za Kataija koji je pogodio s 11 metara i donio Zvezdi velikih 2:0 pred odlazak na odmor.

Cluj je nokautiran bio u 68. minuti kada je gol postigao Ben. Bila je to sjajna akcija i još bolja egzekucija Bena koji je majstorski matirao Arlauskisa.

Devet minuta kasnije Zvezda dolazi i do četvrtog gola. Nakon ubačene lopte i varke Pavkova tijelom, Ivanić je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogodio za ogromnih 4:0 Zvezde, za debakl gostiju i gotovo osiguran prolaz u Evropsku ligu.

Revanš između Cluja i Crvene zvezde igra se 26. augusta u Rumuniji.