Četiri gola, susret za pamćenje!

Fudbaleri Barselone i Mančester junajteda odigrali su sjajan meč u Ligi Evrope.

Posle prvih 90 minuta u meču plej-ofa sve je još otvoreno, meč je završen rezultatom 2:2 (0:0).

Bio je to pravi praznik fudbala, izuzetan meč u kom je viđeno berzbroj prilika na obe strane, pred 90.000 srećnika koji su imali priliku da gledaju duel dva evropska giganta.

Dugo će se pričati još o ovoj utakmici gde su i Barselona i Junajted pokazali odličan fudbal, a odluka o tome ko će dalje pašće na Old Trafordu.

Meč je otvorila poluprilika za Brazilca Freda koji je odmah u prvom naletu gostiju za malo zakasnio na centaršut sa desne strane.

Imao je Junajted i u sedmom minutu opipljivu situaciju, ali su Malasija i Rašford izblokirani u poslednji čas, da bi Barselona zapretila dva minuta kasnije.

Levandovski se sjajno otresao čuvara, ali je njegov udarac iskosa sa desetak metara odbranio De Hea.

Deset minuta kasnije, dobru priliku za Barselonu imao je i Pedri, ali njegov udarac sa sedam osam metara nije bio precizan, šutirao je preko gola.

Potom smo videli period od 20. do 35. minuta u kom je Junajted dominirao i imao dve velike prilike.

Sančo je imao priliku u 26. minutu, ali je traljavo šutirao i za malo promašio.

BARSELONA: Ter Štegen, Kunde, Arauho, Alonso (od 67. Kristensen), Alba (od 68. Balde), Pedri (od 42. Roberto), De Jong, Kesi (od 67′ Fati), Rafinja, Levandovski, Gavi.

MANČESTER JUNAJTED: De Hea, Van Bisaka, Varan, Šo, Malasija, Kazemiro, Fred, Sančo (od 82. Garnačo), Fernandeš, Rašford, Veghorst.

Ipak, nestvarno kako Vut Veghorst u 28. minutu nije postigao gol.

Bruno Fernandeš je sjajnim dodavanjem između linija rasporio odbranu Barselone, Holanđanin se našao oči u oči sa Ter Štegenom, ali je Nemac odbranio njegov udarac sa desetak metara.

I opet je Junajted mogao do gola, i to u 34. minutu, kada je priliku imao Markus Rašford, ali je Ter Štegen opet pokazao sjajne reflekse i odbraniio njegov udarac sa desetak metara.

Tri minuta kasnije, Alba je na drugoj strani umalo kaznio grešku odbrane Junajteda, ali je i David de Hea još jednom bio na pravom mestu.

Putom se povredio Pedri, morao je da izađe iz igre u 42. minutu, a zamenio ga je Serđi Roberto.

Drugi deo je počeo odličnim udarcem Rafinje u 47. minutu, Brazilac je za malo bio neprecizan, ali minut kasnije, na drugoj strani iznenada se ukazala prilika Sanču, međutim, nije bio koncentrisan.

A onda uraganski deo meča.

Igrao se 49. minut kada je Barselona povela. Posle centaršuta sa desne strane, najviši u skoku bio je Markos Alonso koji je glavom poslao loptu u mrežu, 1:0.

Nije se još stišalo slavlje domaćina kada je Junajted ekspresno uzvratio.

Fred je proigrao Rašforda, ovaj je utrčao i pogodio bliži ugao snažnim udarcem za 1:1.

U 54. minutu dve prilike, prvo pred golom Barselone kad je izblokiran Rašford, a potom i na drugoj strani, ali je De Hea opet bio siguran.

Junajted je pet minuta kasnije stigao do potpunog preokreta.

Šo i Rašford su iskombinovali posle kornera, Markus je centrirao, a u gužvi pred golom Kesi je postigao autogol za 1:2.

Nije se Barselona predavala, naprotiv, u 76. minutu stigla je do izjednačenja.

Rafinja je šutirao sa 18 metara, Levandovski propustio loptu, a ona završila u mreži gostiju, 2:2.

Usledio je paklen finiš, šanse na obe strane, Rašford u 78. minutu je mogao da se raduje, a onda i domaćin u furioznom finišu.

Stativa je spasila Junajted u 87. minutu, tako da je ostalo 2:2.