Borac ponovo razočarao remijem protiv Leotara u Banjoj Luci

Fudbaleri Borca i Leotara podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Banjoj Luci u okviru drugog kola Premijer lige BiH odigravši neriješeno utakmicu bez pogodaka.

Gosti su prvi zaprijetili na večerašnjem susretu kada je Ćetković odbranio udarac Paranosa, dok je brzo uzvratio Borac preko Vranješa, ali je siguran bio Perišić.

Zakarić je u 16. minuti imao zicer nakon što je izašao jedan na jedan s golmanom, ali je Perišić ponovo dobro intervenisao, dok je sredinom prvog poluvremena Moraitis loše šutirao glavom iz dobre pozicije.

Do kraja prvog poluvremena još dvije dobre šanse na obje strane. Prvo je Perišić intervenisao nakon šuta Zakarića, a Sekulović je sa svega nekoliko metara promašio gol domaćih nakon greške Ćosića.

Borac je u nastavku krenuo žestoko po vodstvo, ali prvu šansu imao je Leotar kada je Ćetković krajnjim naporom odbranio udarac Ristića.

Favorizovani domaćini su jalovo napadali do kraja meča, dok je odbrana Leotara na čelu s golmanom Perišićem bez problema otklonila sve opasnosti ispred svog gola pa promjene početnog rezultata nije bilo. Inače, Borac je uvezao nekoliko loših rezultata nakon što nisu pobijedili ni podmlađeni Željezničar u prvom kolu i poslije teškog poraza od Linfielda u Konferencijskoj ligi (4:0).

Borac je ostao na sedmom mjestu na tabeli Premijer lige BiH, dok je Leotar skočio na treću poziciju.

Banjalučane već u četvrtak na domaćem terenu očekuje revanš utakmica drugog pretkola Konferencijske lige protiv Linfielda iz Sjeverne Irske, dok će Leotar u narednom kolu Premijer lige BiH gostovati Slobodi.