Barsa razbila Real u finalu Superkupa

Fudbaleri Barselone osvojili su Superkup Španije pobedom nad velikim rivalom Real Madridom i to prilično ubedljivo – 3:1 (2:0).

Barsa je došla do 14. trofeja u ovom takmičenju, a prvom otkako se ono igra u formatu sa četiri tima od 2020. godine.

Junak katalonskog kluba je mladi Gavi, momak rođen 2004. godine, koji je na stadionu “King Fahd” u Rijadu dao prvi gol, a potom namestio još dva za prvi pehar Barselone u sezoni.

Gavi je postao tek drugi igrač u istoriji “El Klasika”, posle slavnog Holanđanina Johana Krojfa, koji je imao učinak od jednog gola i dve asistencije u duelu protiv Real Madrida.

Mladi vezista je u 33. minutu dobio odličan pas Roberta Levandovskog, a posle oduzete lopte ispred kaznenog prostora Reala.

Usledila je rutinska realizacija pored Tiba Kurtoe.

Samo 12 minuta kasnije uloge su se promenile.

Pukla je odbrana Reala, Gavi je bio asistent Levandovskom i Madriđani su već pred odlazak na poluvreme bili na kolenima.

Real nije umeo da napadne, a u 67. minutu koštala ga je poprečna lopta posle koje je sve bilo rešeno.

Sa druge strane, Barselona je umela da sačeka svoju šansi i tada je ponovo “pukla” kontra.

Lopta je opet došla do momka sa brojem 30 na leđima i usledila je njegova druga asistencija.

Ovog puta na drugu stativu ka Pedriju i sve je bilo rešeno.

Sve što je Real do kraja finala uspeo da uradi bio je utešni pogodak u trećem minutu nadoknade.

Karim Benzema je uspeo da upiše svoje ime na semafor, ali više nije bilo vremena do kraja i trofej Superkupa Španije će ići u vitrine stadiona “Kamp Nou”.