Atalanta dala osam golova!

Fudbaleri Atalante savladali su Salernitanu rezultatom 8:2 (5:1) u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

Kiša u Bergamu i kiša golova – čak 10!

“Boginja” je od samog starta bila raspucana protiv nesrećnog tima iz Salerna, koji je uspeo da odgovori na početni vodeći pogodak Boge, tako što je Dia poravnao rezultat već u 10. minutu.

Ali, nakon toga je na terenu postojao samo jedan tim. Najpre je iz penala pogodio Lukman, potom je posle kornera pogodio Skalvini, a u 38. minutu je Kupmajners popravio promašaj iz jedanaesterca.

Poluvreme je završeno golom Hojlunda za “petardu” domaćina.

Nastavljena je goleada u nastavku, tako što je Lukman povisio prednost Atalante, a na drugoj strani pogodio je Kaviglija.

Do kraja susreta videli smo još golove Edersona i Duvana Zapate, za konačnih 8:2.

Atalanta je stigla do deobe 5. pozicije sa Lacijom sa 34 osvojena boda, a Salernitana je ostaja na 16. meestu sa 18 bodova.