Zurabi Datunašvili prvak svijeta u rvanju

Reprezentativac Srbije u rvanju Zurabi Datunašvili novi je svjetski prvak u rvanju grčko-rimsko stilom u kategoriji do 87 kilograma.

U finalnom meču, kojim je zatvoren šampionat svijeta u Oslu, Datunašvili je savladao Bjelorusa Maskeviča sa impresivnih 9:1. Iako je imao zaostatak na početku, Datunašvili je sa dva fantastična poteza osvojio devet poena i borba je bila završena i prije kraja.

Prethodno je Datunašvili bio bolji od Rusa Alirzaeva 4:3, Gruzijca Gobazea 2:1 i u polufinalu Danca Bisultanova 5:1.

Osvajanjem zlatne medalje Datunašvili je zaokružio fantastičnu takmičarsku sezonu tokom koje je uz svjetsku titulu, osvojio i evropsku u Varšavi, kao i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama.

Srpsko rvanje nastavilo je da bilježi sjajne rezultate i na šestom uzastopnom prvenstvu svijeta osvojena je barem jedna medalja.

Zlato Datunašvilija je jubilarna 100. medalja srpskih rvača na velikim takmičenjima, piše B92.