Sport

United zahvaljujući neočekivanom heroju izbjegao poraz od Atletica u Madridu

Fudbaleri Atletico Madrida i Manchester Uniteda u jednom od derbija osmine finala Lige šampiona remizirali su rezultatom 1:1. Riječ je o prvom dijelu dvomeča koji će biti odlučen na Old Traffordu.

Prije meča očekivali smo “tvrdo” nadmetanje, na kraju smo ga i dobili. Bio je to susret kakvog su mnogi očekivali, ali uzbuđenja nije nedostajalo.

Već u sedmoj minuti vidjeli smo prvi gol na utakmici. Renan Lodi je prošao po lijevoj strani i centrirao, a Joao Felix je pobjegao Harryju Maguireu i glavom loptu zakucao u mrežu Davida de Gee.

Nakon primljenog pogotka očekivala se bolja igra Uniteda, ali je Atletico kontrolisao loptu i dešavanja na terenu. Veliku šansu propustio je Lodi u 34. minuti da donese Atleticu dva gola prednosti.

U posljednjem minutu prvog dijela čudo je spasilo United. Šime Vrsaljko je bio usamljen na drugoj stativi, ali je pogodio prečku. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Nakon sadržajnog prvog, uslijedilo je prilično skromno drugo poluvrijeme. Igra je odgovarala filozofiji Diega Simeonea pa su tako drugo poluvrijeme obilježili startovi, prekidi igre i mnoštvo žutih kartona.

U 75. minuti vidjeli smo solidnu šansu za Atletico. Geoffrey Kondogbia je silovito šutirao s distance, ali je lopta otišla tik preko prečke.

Cristiano Ronaldo je zaprijetio iz slobodnog udarca u 80. minuti, ali je njegov šut otišao pored gola. To je bio uvod u poravnanje.

Sljedeći napad donio je veliku radost gostiju. Tinejdžer Anthony Elanga je ušao u igru i postigao svoj prvijenac u Ligi prvaka. Iskoristio je sjajan pas Brune Fernandesa u prostor i postigao gol kojeg će pamtiti do kraja života.
Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da je ostalo 1:1. Ono što smo znali i ranije, pobjednika dvomeča saznat ćemo nakon revanša na Old Traffordu koji je na rasporedu 15. marta.