Ukrajina pobijedila Sjevernu Makedoniju u susretu s dva promašena penala

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobijedila je Sjevernu Makedoniju u meču 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva rezultatom 2:1 te tako napravila veliki korak ka plasmanu u narednu fazu.Ukrajina je odlično otvorila meč i u razmaku od samo pet minuta, tačnije od 29. do 34. minute postigla dva pogotka. Prvo je nakon kornera s lijeve strane lopta došla do Yarmolenka koji je bez problema posprema u mrežu za zasluženo vodstvo Ukrajinaca koji su dominirali na utakmici.

Makeonci su se nakon toga “rasplali” i samo pet minuta nakon prvog primljenog gola stigao je i novi. Yarmolenko je ovaj put sjajno uposlio Yaremchuka koji u situaciji jedan na jedan s golmanom sigurno pogađa za 2:0.

Makedonci se u igru vraćaju u 57. minuti kada je Alioski postigao gol i to nakon što mu je Bushchan prvobitno sjajno odbranio penal, u finišu meča Makedonci su mogli doći i do jednog boda, ali je Ukrajina na kraju imala sreće i ipak ostvarila pobjedu i osvojila tri boda.

Ukrajina je u 83. minuti mogla riješiti pitanje pobjednika, ali je promašila penal. Dimitrievski je odlično odbranio nakon udarca Malinovskyog.

Na kraju je Ukrajina ipak osvojila tri boda, prva na ovom prvenstvu, te napravila veliki korak za plasman u narednu fazu. Oni će naredni meč igrati protiv Austrije, dok će Sjeverna Makedonija igrati protiv Holandije. U drugom meču ove grupe sastaju se upravo Holandija i Austrija, a taj susret je na rasporedu od 21 sat.