Tuzla City i Borac podijelili bodove u utakmici sa više od 40 prekršaja

Fudbalerii Tuzla Cityja i Borca podijelili su bodove na stadionu Tušanj u 14. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 1:1. Utakmicu je obilježila izuzetno gruba igra i više od 40 prekršaja.

Početak utakmice protekao je u lošoj igri obje ekipe uz veliki broj prekršaja, a ni nastavak nije donio nikakvih uzbuđenja sve do 38. minute kada je dosuđen penal za Borac.

Sudija Mateo Musa je pokazao na bijelu tačku nakon što je Morrisa lopta pogodila u ruku u šesnaestercu domaćih poslije centaršuta Zakarića. Vranješ je dobro izveo penal i doveo Borac u vodstvo. Bio mu je to 10. pogodak u sezoni.

Tuzla je bila za nijansu bolji rival u nastavku meča pa su tako u 65. minuti došli do zasluženog izjednačenja. Mehidić je prošao po strani pored Zakarića i potom sjajno pogodio za veliku radost domaćih navijača.

Redali su se napadi Tuzle koji su krenuli po preokret, a u 72. minuti Mehanović je šutem iskosa pogodio stativu gostujućeg gola. Do kraja utakmice više nije bilo promjena, a vrijedi istaći da je na susretu zabilježeno više od 40 prekršaja.

Tuzla je ostala na drugom mjestu s pet bodova manje u odnosu na lidera Zrinjskog, dok je Borac na petoj poziciji.

I Tuzla i Borac će u narednom kolu biti domaćini ekipama iz donjeg dijela tabele. Tuzla će dočekati Leotar, a Borac Posušje.