Turbo fudbal u Londonu – goleada, tuča, isključenje i remi

Fudbaleri Totenhema i Liverpula odigrali su 2:2 (1:1), u meču 18. kola Premijer lige.

Ekipe Antonija Kontea i Jirgena Klopa pružile su nam sjajnu predstavu.

Gledali smo fantastičan fudbal u Londonu, gde se konstantno trčalo bez prestanka, gde je svaki napad bio šansa i gde smo gledali pravi turbo fudbal.

Posle 778 minuta na domaćem terenu, Hari Kejn, jedan od najboljih strelaca u istoriji Premijer lige, konačno je prekinuo golgeterski post.

Pogodio je u 13. minutu na asistenciju Ndombelea, a Totenhem je do kraja prvog poluvremena mogao da postigne još četiri gola.

Doduše, mogao je i Kejn da dobije direktan crveni karton, kada je uleteo otvorenim đonom fudbaleru Liverpula, ali je sudija odlučio da mu dodeli samo žuti karton.

Son je promašio dva zicera, Dele Ali je promašio zicer i Totenhem je za pola sata mogao da napuni mrežu Liverpula, ali nije uspeo.

To je kaznio u 35. minutu Diogo Žota, koji pogađa glavom za izjednačenje.

I u drugom poluvremenu je “pucalo” na sve strane – Kejn je promašio zicer sa deset metara, kada je imao prazan gol, a Alison je uspeo da stigne taj šut i imao je još nekoliko odbrana, a onda je Kejn posle kornera sa metar i po prebacio glavom loptu preko gola.

I to je kaznio Liverpul – u 70. minutu je Robertson pogodio na asistenciju Aleksandra-Arnolda i doneo prednost Liverpulu.

Izjednačenje je stiglo u 74. minutu, posle velike greške odbrane Liverpula i Alisona, kada je Son na prazan gol smestio loptu u mrežu.

Liverpul je ostao sa igračem manje, kada je Robertson namerno šutnuo iz sve snage po nogama fudbalera Totenhema i dobio direktan crveni karton u 77. minutu.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao i bodovi su podeljeni.