Suarez s Atleticom srušio Barcelonu, molio navijače za oprost pa provocirao Koemana

Fudbaleri Atletico Madrida su slavili u derbiju 8. kola španske La Lige protiv Barcelone rezultatom 2:0.

Igrači Atletica su odigrali tačno onako kako su svi predviđali – pustili su terensku inicijativu i posjed lopte Barceloni i prijetili iz kontranapada.

Opasno su zaprijetili u 9. i 17. preko Thomasa Lemara, te u 21. preko Yannicka Carrasca, a u 23. su konačno poveli nakon brze akcije. Luis Suarez je sjajno uposlio Thomasa Lemara koji izlazi sam na Marc-Andrea Ter Stegena u matira ga za 1:0.

Barca je na prvu pravu priliku čekala 27 minuta kada je Philippe Coutinho bio u prilici, ali je šutirao pored gola.

Dvije minute kasnije Suarez je mogao postići pogodaka no sa desetak metara iskosa sa lijeve strane je šutirao tik pored gola.

Urugvajac, kojeg je pred početak prošle sezone Ronald Koeman otjerao iz Barcelone, je ipak stigao do pogotka u 44. minuti. Lemar mu je uzvratio asistenciju, on je izašao na Ter Stegena, sačekao da Nijemac padne na zemlju i potom rutinski pogodio nebranjeni dio mreže.

Suarez nakon pogotka nije želio slaviti, već je molio za oprost od navijača Barcelone, ali je potom pogledao prema tribinama gdje se zbog suspenzije nalazio Koeman i gestikulirao poziv telefonom. Naime, Nizozemac mu je upravo na taj način saopćio da ne računa na njega pa je ovo bila Suarezova “osveta”.

U drugom poluvremenu Atletico se u potpunosti povukao, a Barcelona je neuspješno prijetila i na kraju su Jorgandžije sasvim zasluženo osvojile tri boda i upisale petu pobjedu. Barca je s druge strane upisala prvi poraz u prvenstvu.

Atletico Madrid – Barcelona 2:0 (Lemar 23., Suarez 44.)