Očekivana pobjeda Italijana

Reprezentacija Italije ostvarila je treću pobedu u C grupi kvalifikacija za Euro 2024.

“Azuri” su kao domaćini opravdali ulogu favorita protiv Malte, na stadionu Sveti Nikola u Bariju pobedili su Maltu sa 4:0 (2:0).

U prvom delu izabranici selektora Lućana Spaletija postigli su dva gola.

Prvo u 23. minutu, kada je Đakomo Bonaventura, sjajnim udarcem iz okreta sa 15 metara poslao loptu pod prečku.

Igrao se poslednji minut prvog dela kada je posle duge akcije, Domeniko Berardi postigao drugi gol za Italijane.

Bio je to precizan udarac levom nogom sa desetak metara, lopta se od desne stative odbila u mrežu.

Još jednom je Berardi, ovog puta u 64. minutu postigao gol.

Ovog puta bio je na pravom mestu na jednom odbitku, snažnim udarcem je pogodio mrežu za velikih 3:0.

Imali su Italijani još prilika, a poslednju je u četvrtom minutu nadoknade za 4:0 iskoristio Davide Fratesi.

U narednom kolu 17. oktobra Italijani gostuju na Vembliju protiv Engleske, dok je Malta domaćin Ukrajini.

U grupi H, Danska je kao domaćin bila bolja od Kazahstana, 3:1 (2:0).

Bila je to peta pobeda Danaca i sada su bodovno izjednačeni na vrhu sa Slovenijom sa 16 bodova iz sedam mečeva.

Danci su poveli u 36. minutu kada se u guvi pred golom najbolje snašao Jonas Vind.

Danci su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti, ovog puta na asistenciju Rasmusa Hojlunda, mrežu Kazahstana zatresao je Robert Skov.

Isti igrač postigao je i treći gol, u 56. minutu.

Još jednom je u ulozi asistenta bio igrač Mančester junajteda, ovog puta Kristijan Eriksen.

Sjajno je izbacio Skova u prostor, njemu je ostalo samo da rutinski završi akciju za 3:0.

Uspeo je Kazahstan da smanji dva minuta kasnije, strelac je bio Jan Vorogovskij.