Sloboda i Borac remizirali, prvaku nije pomoglo ni isključenje kod domaćih

U posljednjem današnjem meču osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloboda i Borac su remizirali rezultatom 1:1.

Meč je otvoren kao iz noćnih mora za Borac, a posebno golmana Nikolu Ćetkovića. Mladi čuvar mreže je u petoj minuti dodao loptu do Dženisa Beganovića, a napadač Slobode ga prvo šalje na zemlju, a onda i matira za vodstvo tuzlanskog kluba.

Tuzlaci nisu mogli na bolji način otvoriti meč. Ipak, nakon uvodnog gola, Borac se “trznuo” i počeo prijetiti domaćoj ekipi.

Zakarić je u dva navrata prijetio Slobodi, ali njegovi udarci nisu ugrozili vodstvo Tuzlaka. Na odmor se otišlo vodstvom Slobode rezultatom 1:0.

Nastavak donosi još veći pritisak Banjalučana koji su silno željeli poravnanje. Prvu priliku imao je Amar Begić u 54. minuti, ali je njegov udarac odbranio golman Semir Bukvić.

No, to je bio samo uvod u dešavanja iz 57. minute. Gosti su odigrali uigranu akciju nakon kornera, a glavom gol za poravnanje postiže Marko Jovanović.

Veliki problem Slobodu je zadesio u 68. minuti. Iskusni Fedor Predragović zaradio je drugi žuti karton i domaćin je ostao s igračem manje. Jasno, Tuzlaci su se nakon toga još više posvetili odbrani svog gola.

Veliku šansu imao je Zakarić u 75. minuti, ali nije uspio ugurati loptu u mrežu Tuzlaka. Stopostonu šansu u prvoj minuti nadoknade imao je Jovanović koji je mogao postati apsolutni junak Borca, ali je njegov udarac iz peterca fantastično odbranio golman Bukvić.

Uprkos činjenici da je igrala više od 20 minuta s igračem manje, Sloboda se uspjela odbraniti i osvojiti bitan bod protiv aktuelnog prvaka BiH.

Nakon večerašnjeg remija Sloboda se izjednačila sa Zrinjskim na drugom mjestu s 15 osvojenih bodova, ali i utakmicom više od Mostaraca, dok je Borac i dalje na jednoj pobjedi i ima sedam osvojenih bodova.