Siner zaustavio Đokovića

Njabolji teniser svijeta Novak Đoković poražen je u polufinalu prvog Gren slem turnira sezone Australijan open od Italijana Јanika Sinera u četiri seta.

Po setovima je bilo 6:1, 6:2, 6:7 (6) i 6:3. Meč je trajao tri časa i 25 minuta.

Nije Đoković djelovao dobro na terenu, pogotovo u prva dva seta, koja je Italijan dobio prilično ubjedljivo. Đoković je cijeli meč bio bez brejk prilike, dok je Siner lako dolazio do brejk prilika, koje je i koristio, izuzev trećeg seta, koji je otišao u dramatični tajbrejk u kojem je je Novak pokazao zašto je najbolji teniser planete svih vremena. Uspio je spasiti i meč loptu i vratiti neizvjesnost u meč.

Međutim, to Sinera nije puno omelo, nastavio je sa visokim ritmom igrati i čekati svoju priliku, koju je dočekao u četvrtom gemu. Imao je Novak 40:0, ali slijedi serija Sinera od pet poena i brejk, poslije kojeg više nije bilo povratka.

Bez obzira na poraz i činjenicu da neće odbraniti titulu u Melburnu, koju je osvajao 10 puta, srpski as ostaje svjetski broj jedan i narednog ponedjeljka na ATP listi.

U drugom polufinalu sastaju se Aleksandar Zverev i Danilo Medvedev, a veliko finale na programu je u nedjelju.