Sport

Sadik srušio Sevilju

Fudbaleri Almerije golom Umara Sadika pobedili su Sevilju sa 2:1 u trećem kolu španske LaLige.

Bivši napadač Partizana postigao je drugi gol u sezoni i zajedno sa kapitenom ekipe, bivšim štoperom Crvene zvezde Srđanom Babićem, doneo Almeriji prvu pobedu od promocije u najviši rang.

Ujedno je i izbio na deobu drugog mesta liste strelaca LaLige, zajedno sa Aspasom, a iza samo Iglesijasa iz Betisa (4).

Sevilja je bila ta koja je povela golom Toresa u 30. minutu, ali se Almerija brzopotezno vratila u život.

Ramazani je u 42. minutu izjednačio na 1:1.

U 55. minutu desio se sudbonosni trenutak, kada je Sadik zatresao mrežu ekipe iz Andaluzije.

Nigerijski napadač se ubacio na drugu stativu, sačekao pas Robertonea, a onda rutinski smestio loptu u gol.

Prethodno je Majorka savladala Rajo Valjekano na gostovanju rezultatom 2:0, a Sosijedad je pobedio Elče.