Ronaldo donio Unitedu pobjedu, protivnički navijači ushićeno ispratili njegovu proslavu

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su na Carrow Roadu u 16. kolu Premiershipa ekipu Norwicha rezultatom 1:0 te su tako potvrdili dobru formu upisavši treći uzastopni prvenstveni trijumf.

Crveni vragovi su se od početka utakmice nametnuli, imali su inicijativu i nekoliko dobrih prilika, ali prvo poluvrijeme je bilo okončano bez pogodaka.

I u nastavku meča United je dominirao u posjedu lopte, ali se znantno promijenilo stanje na terenu budući da je Norwich čak bio opasniji kako se bližio kraj meča.

Ipak, gosti su do sva tri boda došli u 75. minuti. Prvo je Ronaldo bio nepravilno zaustavljen u šesnaestercu domaćih pa je sudija England pokazao na bijelu tačku. Iskusni Portugalac je izveo penal, poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu i tako donio svom timu važnu pobjedu. Zanimljivo da su domaći navijači ushićeno ispratili njegovu proslavu gola. Naime, gotovo svaki domaći navijač je izvadio telefon i snimao proslavu koju tradicionalno izvodi slavni Portugalac.

United se večerašnjom pobjedom probio na peto mjesto nakon što su prestigli Arsenal i Tottenham, dok je Norwich na posljednjoj poziciji. Crveni vragovi u narednom kolu gostuju Brentfordu, dok će Norwich dočekati Aston Villu.