Ronaldo donio bod Manchester Unitedu u derbiju protiv Chelseaja

Manchester United i Chelsea su remizirali na Old Traffordu u susretu 37. kola engleskog Premiershipa rezultatom 1:1.

Chelsea je dominirao tokom većeg dijela susreta, a u prvom poluvremenu je golman Uniteda David De Gea u nekoliko navrata sjajno intervenisao.

Posebno se izdvajaju njegove dvije intervencije u razmaku od osam minuta kada je zaustavio šuteve Kaija Havertza, najprije u 28. minuti kada je Nijemac izašao sam pred njega, a potom i u 36. kada je napadač Chelseaja šutirao glavom s pet metara, ali pravo u Španca.

Nakon sat vremena igre Chelsea je poveo. Reece James je ubacio s desne strane, Havertz glavom prebacio loptu na drugu stativu gdje je usamljen bio Marcos Alonso i iz voleja pogodio za vodstvo gostiju.

No, samo dvije minute kasnije United je izjednačio. Nemanja Matić je majstorski prebacio čitavu odbranu Chelseaja, Cristiano Ronaldo je izašao sam pred Edouarda Mendyja i zakucao loptu u gol za 1:1.

Chelsea je nastavio s napadima, a najbolju priliku za pobjedu je imao u 80. minuti kada je nakon lijepe akcije Mason Mount ostavio loptu petom za Jamesa koji šutira sa 18 metara lijevom nogom, ali je pogodio samo stativu.