Roma nemoćna protiv Fejenorda

Fudbaleri Fejenorda savladali su u Roterdamu ekipu Rome rezultatom 1:0 u prvom meču četvrtfinalu Lige Evrope.

Nizozemski tim stekao je minimalnu prednost nad favoritom i to na prilično “italijanski” način.

Nije Fejenord bio mnogo bolji rival na “De Kujpu”, Rimljane je zadesio peh poslije povrede Dibale kojeg je zamijenio El Šaravi, ali su imali idealnu priliku da steknu prednost pred odlazak na odmor.

Vifer je odigrao rukom u kaznenom prostoru, sudija Sančez dosudio je penal, ali je udarac Pelegrinija sa bijele tačke uspio da odbrani Bajlou u 43. minutu.

Kazna za Romu stigla je već početkom drugog dijela igre.

Igrao se 54. minut kada je poslije duge akcije Fejenorda upravo Vifer veoma čudnim udarcem uspio da sprovede loptu iza leđa Patrisija sa oko 25 metara.

Roma je nedugo zatim mogla i do izjednačenja, loptu je sa linije poslije udarca glavom Ibanjeza uspio da izbaci Idrisi, da bi izabranici Žozea Murinja u završnici meča propustili još jednu priliku preko Vajnalduma nakon čega nije bilo uzbuđenja.

Srpski internacionalac Nemanja Matić odigrao je čitav meč u porazu svoje ekipe.

Fejenord je tako ostvario veoma bitnu pobjedu nad Italijanima, revanš je na programu narednog četvrtka od 21 sat na Olimpiku.