Sport

Real “srušio Viljareal i zasjeo na prvo mesto

Fudbaleri Real Madrida su ubedljivo savladali Viljareal na domaćem terenu, rezultatom 4:1, u okviru 17. kola LaLige.

Madriđani su dobro ušli u meč i na pauzu otišli sa dva gola prednosti, ipak u nastavku je Viljareal pokazao inicijativu, ali samo na kratko. Nova dva pogotka domaće ekipe su rešila pitanje pobednika.

Real je trenutno prvoplasirana ekipa na tabeli španskog šampionata sa 42 boda, ali i utakmicom više od drugoplasirane Đirone (41).

Na drugoj strani Viljareal je na 14. mestu sa 16 bodova.

Domaća ekipa je silovito ušla u meč, ređali su se šanse. U 14. minutu je Brahim Diaz imao priliku da dovede svoju ekipu do vođstva, ali je njegov udarac odbranio golman Viljareala.

Samo pet minuta kasnije i Rodrigo je mogao da dovede Real do prednosti, ali je još jednom Filip Jorgensen izašao kao pobednik.

U 23. minutu se zatresla prečka posle pokušaja Luke Modrića, ali još uvek nije bilo promene rezultata.

Ipak, igrao se 25. minut, kada je Džud Belingem uspeo da dovede Real do vođstva. On je skočio posle dobrog centaršuta Modrića i smestio loptu u mrežu za 1:0.

Madriđani su uspeli da udvostruče prednostu 37. minutu, pošto je Rodrigo pogodio posle asistencije Lukasa – 2:0.

Do poluvremena nije bilo većih šasni i Real je sa dva gola prednosti otišao na pauzu.

Mnogo bolje je Viljareal zaigrao, a u 54. minutu je uspeo da umanji zaostatak. Strelac je bio Hose Luis Morales, koji je pogodio na asistenciju Ramona Taratsa za 2:1.

Ipak, to slavlje je trajalo samo 10tak minuta, pošto je Brahim Dijaz ponovo vratio dva gola prednosti Madriđanima. On je pogodio na asistenciju Frana Garsije.

Tačku na meč stavio je Luka Modrić, koji je pogodio mrežu u 68. minutu.

Do kraja meča, nije došlo do promene rezultata, a Viljareal nije imao gotovo ni jednu šansu da ugrozi gol Andri Lunina.

Real u narednom kolu gostuje Alavesu, dok Viljareal dočekuje Seltu.