Real rutinski do pobjede protiv Celte, blistao Asensio

U poslednjem subotnjem meču 30. kola La Lige Real je lako stigao do trijumfa protiv Celte – 2:0.

Barcelona je prilično odmakla Realu, ali se u Madridu nadaju da bi poslije 30. kola zaostatak mogao da bude smanjen. Ekipa Carla Ancelottija je odradila šta je do njih, rutinski je savladana Celta, pa sada Barcelona ima osam bodova prednosti.

Nisu se Madriđani mnogo potrošili protiv Celte, utisak je da su igrali upravo onoliko koliko im je bilo potrebno da bez neizvjesnosti upišu nova tri boda.

Imao je domaćin loptu u nogama, inicijativu, koju je pojačavao kako se prvo poluvrijeme bližilo kraju. U 42. minutu Real je poveo, poslije fantastične akcije, Vinicius je nezadrživo prošao do lijevoj strani, prelepo je proigrao Asensija, koji je fantastično zahvatio loptu i sa 12 metara savladao Villara.

REUTERS/Juan Medina
Već na startu drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu pogodio je i Militao, poslije odličnog centaršuta Asensija glavom je odlično reagovao odbrambeni igrač Madriđana.

Nije se ni ekipa iz Viga predavala, imala je dvije odlične prilike u drugom poluvremenu preko Iaga Aspasa, ali bez pogotka.