PSŽ ne može da pobedi Benfiku

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Benfike remizirali su 1:1, u meču četvrtog kola grupe H Lige šampiona.

Utakmica dva tima pre šest dana u Lisabonu istim rezultatom je završena i oni su na deobi prvog mesta sa po osam bodova.

Makabi je u Haifi pobedio Juventus (2:0) i te dve ekipe imaju po tri poena.

Utakmica na “Parku prinčeva” bila je relativno mirna, bez mnogo šansi, a golovi su padali iz penala.

Domaće je u vođstvo doveo Kilijan Mbape u 40. minutu, ali je bod gostima doneo Žoao Mario u 62. minutu, na isti način.

U poslednjih pola sata meča viđena je samo jedna prilika, ona koju je imao Julijan Draksler.

PSŽ zicer za drugu fazu ima u narednom kolu protiv Makabija, kada će im biti dovoljan i bod.

To će isto biti potrebno i Benfiki, koja će ugostiti Juventus.

Grupa G, 4. kolo:
Kopenhagen – M. Siti 0:0
Dortmund – Sevilja 1:1 (1:1)
Belingem 35 – Nianzu 18

Fudbaleri Borusije i Sevilje podelili su bodove u Dortmundu (1:1), u okviru četvrtog kola grupe G.

Prošle sedmice “milioneri” su protunjali Andaluzijom (4:1) i tako uručili otkaz Đulenu Lopetegiju.

Horhe Sampaoli je očigledno primenio dobru terapiju i Sevilja je ovoga puta delovala bolje.

Čak je i povela na ovom susretu, kada je na asistenciju Rakitića gol u 18. minutu dao Nianzu.

Borusija se do pauze vratila, pošto je na dodavanje Menijea, Belingem savladao Bona.

U nastavku, oba tima su imala po jednu šansu – domaći su zapretili preko Humelsa, a gosti preko Lamele.

Dortmund je propustio šansu da obezbedi drugu fazu, ima sedam bodova i za to će im biti potreban još jedan poen u naredna dva kola.

Sevilja je treća na tabeli sa dva boda, koliko ima i Kopenhagen.