Sport

PSG deklasirao prvaka u gostima, Messi postigao drugi prvenstveni gol za Parižane

Fudbaleri PSG-a pobijedili su na stadionu Pierre-Mauroy u 23. kolu Ligue 1 ekipu Lillea rezultatom 5:1 te su tako dodatno se učvrstili na vodećoj poziciji francuskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme je bilo fantastično, a to je nagovijestio Danilo već u 10. minuti mečada kada je pogodio za vodstvo Parižana. Ipak, u 28. minuti Lille je stigao do izjednačenja golom Botmana.

Potom je uslijedio Messijev period meča. Prvo je asistirao Kimpembeu za novo vodstvo PSG-a, a onda je i sam postigao gol iskoristivši grešku u odbrani domaće odbrane. Probio se između bedema, a onda lobovao golmana za sigurnih 1:3 na poluvremenu. Bio je to Messiju tek drugi prvenstveni gol u dresu PSG-a.

Ni u nastavku meča Lille nije imao rješenje za napade raspoloženih Parižana. Danilo je u 51. minuti uvećao vodstvo, a Mbappe je u 67. postavio konačnih 1:5.
PSG je prvi na tabeli Ligue 1 s 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Marseille, dok je Lille na 11. poziciji. U narednom kolu PSG dočekuje Rennes, dok će Lille na gostovanje Montpellieru.

Rezultat i strijelci:

Lille – PSG 1:5 (Botman 28′ – Danilo 10′, 52′, Kimpembe 32′, Messi 38′, Mbappe 67′)