Preokret Junajteda protiv Barse

Fudbaleri Mančester junajteda dobili su dvomeč sa Barselonom u plej-ofu Lige Evrope.

Pred krcatim tribinama Old Traforda Junajted je pobedio sa 2:1 (0:1) i tako se plasirao u osminu finala takmičenja UEFA.

Kao i u Barseloni prošlog četvrtka, videli smo uzbudljiv duel dva giganta evropskog fudbala. Junajted je za nijansu bio bolji i tako će ostati jedini evropski klub koji se bori za sva četiri trofeja.

Počelo je sjajnom prilikom Junajteda u trećem minutu.

Kazemiro je proigrao Bruna Fernandeša, Portugalac je izbio iskosa sa desne strane pred Ter Štegena, ali je loše šutirao, nemački golman je negom odbranio i sprečio pogodak.

Rafinja je osmah potom uzvratio udarcem sa distance, bio je neprecizan.

I u jeku tog dobrog početnog ritma na obe strane, na scenu je stupio sudija Klemon Turpan.

Posle jednog kontakta Bruna Fernandeša i Baldea u kaznenon prostoru, dosudio je penal za Barselonu.

Bio je 18. minut na semaforu kada je Levandovski šutirao sa bele tačke, a De Hea zamalo odbranio – ipak, lopta je završila u maloj mreži i Barselona je tako povela.

Sasekao je taj gol krila domaćinu, Barselona je do kraja poluvremena igrala pametnije, bila povremeno i opasnija.

Kesi je u nadoknadi prvog dela mogao da iskoristi poklon De Hee, ali je Kazemiro izblokirao udarac i sprečio da njegov tim ode na odmor sa dva gola minusa.

Izvršio je Ten Hag izmenu u poluvremenu, izvukao Veghorsta, ubacio Antonija i odmah se to isplatilo.

Prvi nalet posle greške De Jonga, Bruno je Proigrao Freda koji sa 15 metara šalje loptu u donji levi ugao za 1:1.

Uhvatio je Junajted ritam, stvorio nekoliko poluprilika u narednih 15 minuta, da bi u 65. minutu De Hea drugoj strani sjajno reagovao posle udarca Kundea glavom i sprečio pogodak.

I onda u 73. minutu, posle udarca Garnaća, pa pokušaja Freda, lopta se odbila do Antonija koji udarcem sa 15 metara šalje loptu u donji desni ugao za 2:1.

Drama u finišu u četvrtom minutu nadoknade Levandovski je imao sjajnu šansu, ali je Varan izbacio loptu sa gol linije i tako je rezultat ostao nepromenjen.