Posušje napravilo veliko iznenađenje i savladalo Borac

Fudbaleri Posušja su pobijedili Borac u četvrtom kolu Premijer lige BiH na stadionu Mokri Dolac rezultatom 1:0.

Utakmica je obilovala grubostima i prekršajima, te nismo vidjeli mnoštvo prilika.

Posušje je svoju jedinu veliku šansu na meču pretvorilo u pogodak. Begić je u 44. minuti sjajno utekao odbrani aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine i rutinski pogodio za 1:0.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Posušje je ostalo sa igračem manje kada je Lauš dobio drugi žuti karton, te mu je sudija Grbić pokazao put u svlačionicu.

No, Borac nije dugo imao prednost igrača više. U 66. minuti Milojević je kao posljednji igrač odbrane napravio oštar prekršaj pred svojim kaznenim prostorom, te je njemu sudija Grbić pokazao direktan crveni karton.

Posušje je izdržalo pritisak i uspješno odbranilo stečenu prednosti, te je upisalo prvu pobjedu ove sezone. Borcu je ovo bio prvi poraz.