“Poker” Milana, senzacija u Napulju

Fudbaleri Milana ostvarili su trijumf nad Empolijem rezultatom 4:2 (2:1) u vrlo efikasnoj utakmici 19. kola na stadionu “Karlo Kasteljani”.

“Roso-neri” su poveli već u 12. minutu golom Franka Kesija, ali je šest minuta kasnije stiglo izjednačenje preko Bajramija.

Ipak, Kesi je doneo novu prednost gostima iz “grada mode” u 42. minutu.

Vođstvo Milana duplirao je Alesandro Florenci u 63. minutu, da bi šest minuta kasnije je Teo Ernandes potvrdio trijumf.

Sve što je Empoli do kraja učinio jeste gol iz penala Pinamontija u 84. minutu za konačnih 4:2.

U istom terminu videli smo najveće iznenađenje 19. kola pošto je Specija slavila trijumf nad Napolijem na stadionu “Dijego Armando Maradona” – 1:0 (1:0).

Jedini gol bio je zapravo autogol i to Huana Žesusa u 37. minutu kada je brazilski štoper domaćih nesrećno reagovao i glavom sproveo loptu u sopstvenu mrežu.