Poker Arsenala na Emirejtsu,

Fudbaleri Arsenala pobedili su Everton sa 4:0 u odloženoj utakmici sedmog kola Premijer lige.

Klub iz Londona je tako stigao do svog 60. boda i sada je pobegao Mančester sitiju na pet bodova prednosti.

Karamele posle ovog poraza se nalaze u zoni ispadanja sa 21. bodom.

Domaći su prvi gol postigli u 40. minutu kada je Bukajo Saka sjajnim udarcem u bliži ugao gola koji je branio Pikford “otvorio” ekipu Evertona, traba reći da je golu prethodila odlična asistencija Zinčenka.

Nismo puno čekali na drugi gol. Iskoristio je Bukajo Saka trenutak nepažnje odbranbrenog fudbalera gostiju, oduzeo mu loptu, uposlio Martinelija kome nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu i tako da se domaći sa prednosti od 2:0 otišli na poluvreme

Iako su imali prednost fudbaleri Arsenala nisu stali ni u drugom delu utakmice. A to je rezultovalo sa još dva gola u mreži Evertona.

U 71. minutu meča Leandro Trosar je poslao loptu ka Martinu Odegardi koji je šutirao, a lopta je na putu do gola promenila pracac i Džordan Pikford je po treći put morao da loptu vadi iz mreže.

Tačku na Arsenalovu pobedu je stavio svojim drugim golom na meču Gabrijel Martineli. Ušao je Brazilac u kazneni prostor, a onda uputio precizan udarac koji je završio u donjem desnom uglu gola Evertona.

Arsenal u sledećem kolu na svom terenu dočekuje Bormut, dok će Everton gostovati Notingem Forestu.