Podmlađeni Željezničar u 88. minuti ispustio pobjedu protiv prvaka Borca

Fudbaleri Željezničara i Borca podijelili su bodove na stadionu Grbavica u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 1:1. Plavi su vodili nakon prvog poluvremena, ali je prvak BiH do boda došao dvije minute prije kraja meča.

Plavi su od početka krenuli otvoreno, rastrčano i sa željom da se dokažu pred domaćim navijačima, dok je favorizovani Borac bio potpuno bezopasan u prvom poluvremenu.
Prvu veću priliku Željo je imao u 19. minuti kada je Meleg u posljednji tren intervenisao ispred Juričića. Zatim je raspoloženi Bojo dva puta uputio opasne šuteve, ali nije bilo problema za gostujućeg golmana.

I kada se očekivalo da neće biti pogodaka u prvom poluvremenu, domaći dolaze do vodstva. Juričić je probio po desnoj strani i uposlio Boju koji loše puca iz prvog pokušaja, ali je rutinski reagovao prilikom drugog i golom digao na noge navijače na stadionu Grbavica.

Nezadovoljni trener Borca Marko Maksimović odmah je izvršio tri izmjene na poluvremenu ubacivši tri inače standardna igrača – Zakarića, Moraitisa i Ćosića.

Početak drugog poluvremena obilježila je igra na sredini terena, te nekoliko situacija gdje su u žestokim duelima bili igrači obje ekipe pa je i glavni sudija Antoni Bandić imao pune ruke posla.

Najbolju priliku su imali u 75. minuti kada je Zakarić uputio centaršut koji je umalo završio u golu. Ipak, na sreću domaćih, lopta je prozujala nekoliko centimetara pored gola.

Napadao je Borac jalovo do kraja meča i kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, prvak BiH je došao do izjednačenja. Kulašin je bio strijelac nakon loše intervencije golmana Bendera.

Golman Plavih se iskupio koji minut kasnije kada je fantastično odbranio udarac Zakarića iz slobodnjaka te tako spasio svoj tim poraza. Ostalo je konačnih 1:1.

Željezničar u narednom kolu gostuje ekipi Tuzla Cityja. Borac igra kući protiv Leotara, ali će prije toga u četvrtak na gostovanje u Sjevernu Irsku gdje će u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige igrati protiv domaćeg Linfielda.