Pobjeda Srbije Pao i Portugal na Evropskom prvensvu

Odbojkaši Srbije pobijedili su Portugal rezultatom 3:1 (25:15, 25:21, 28:30, 25:17) u utakmici 4. kola grupe A na Evropskom prvenstvu.

Odlično su izabranici selektora Slobodana Kovača otvorili meč i u prvom setu su prepustili protivniku svega 15 poena.

U drugom setu Portugal je poveo sa 1:0, a onda je Srbija preuzela inicijativu, vodila je tokom cijelog seta i došla do trijumfa. Portugal se vratio u meč u trećem dijelu koji je dobio, međutim, to je bilo sve što su Portugalci uradili u ovom meču. Skupo je Srbija “prodala kožu” u ovom setu, a protivnik je morao da osvoji čak 30 poena.

Srbija je u potpunosti imala kontrolu u četvrtoj dionici, povela je prvi put sa četiri poena kada je bilo 13:9, a onda kada je došla do plus šest bilo je jasno da će zabilježiti novu pobjedu na prvensvu Evrope.