“Petarda” Viljareala protiv Barselone

Fudbaleri Barselone su poraženi na domaćem terenu od Viljareala 5:3 (1:0), u okviru 22. kola LaLige.

Katalonci se nalaze trećem mestu španskog šampionata sa 44 bodova, ispred su Đirona sa osam i Real Madrid sa 10 poena više.

Kada je u pitanju Viljareal, nalazi se na 14. poziciji sa 23 bodova.

Viljareal je mnogo bolje ušao u meč, mogao je do vođstva u trećem minutu, ali je pogodak Aleksa Baene ponšiten zbog ofsajda.

U nastavku je Barselona zapretila preko Žoao Feliksa, ali Filip Jorgensen je bio siguran između stativa.

Igrao se 22. minut kada je Đerar Moreno uspeo da zatrese mrežu, ipak samo nekoliko trenutaka kasnije glavni arbitar je uz asistenciju VAR-a poništio i drugi pogodak za Viljareal. Na kraju je u završnici prvog poluvremena, u 41. minutu uspeo da se upiše u strelce i dovede goste do vođstva.

Morena je u toj situaciji proigrao Aleksander Sorlot – 0:1.

Viljareal je na pauzu otišao sa golom prednosti, a onda odmah na startu drugog dela igre uspeo da dođe do dva gola prednosti.

U 51. minutu, u ustrelce se upisao i Ilijas Akomaš. Pogodio je za 0:2.

Ipak, nije dugo trebalo Barseloni da se vrati u meč, a šta više i napravi preokret.

Prvo je u 60. minutu Ilkaj Gundogan umanjio zaostatak na 1:2, a samo osam minut kasnije Nemac je proigrao Pedrija, koji je pogodio za 2:2.

Ušla je Barselona u ritam i već u 71. minutu uspela da dođe do vođstva, pošto je Erik Baji postigao autogol.

Na kraju je Viljareal ipak uspeo da dođe do izjednačenja, Gonzalo Guedeš je pogodio na asistenciju Aleksandra Sorlota u 84. minutu.

Umalo Barselona nije još jednom došla do preokreta, glavni arbitar je pokazao na belu tačku, ali posle konsultovanja sa VAR sobom poništio odluku.

Pravi šok je usledio u devetom minutu nadoknade, kada je prvo Sorlot pogodio za 4:3, a samo dva minuta kasnije, Hose Luis Morales stavio tačku na meč – 5:3.