Partizan dobio rivala u kvalifikacijama za Ligu Evrope

Fudbaleri Partizana igraće sa AEK-om iz Larnake u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Regularnih 90 minuta u meču sa Mitjilendom su završeni rezultatom 1:1, baš kao i u Danskoj. Ni produžeci nisu doneli pobednika, ali su zato koncentrisaniji u penal seriji bili gostujući igrači.

Zanimljivo je bilo na početku meča, kada smo videli velika, ali i jedina uzbuđenja.

Kiprani su poveli u devetom minutu igre preko nigerijskog fudbalera Viktora Olatundžija koji je ostao sam nakon jednog centaršuta Imada Faraža sa desne strane i lako sproveo loptu u mrežu gola. Doduše, izgledalo je kao na usporenom snimku, ali je i to bilo dovoljno.

Ipak. radost domaćina je trajala samo tri minuta pre nego što je nekadašnji bek Brentforda Henrik Dalsgard bio najviši u skoku nakon kornera svoje ekipe koji je izveo Anderson i doneo joj poravananje.

Prvih 12 minuta je obećavalo, ali su, ispostaviće se, bili i ubedljivo najzanimljiviji deo meča. Ekipe su delovale bezidejno, istina je da je Gustav Isaksen pogodio prečku, ali to nije bilo dovoljno za ovaj nivo nakon čega se otišlo u produžetke.

Ni tamo nismo videli ništa više, možda je najopasniji bio šut igrača domaće ekipe Omrija Altmana u 116. minutu igre. Pogodio je levu stativu nakon udarca iz šesnaesterca, ali će ga jedan drugi šut koštati više.

{eventName} Live Score
Nakon što i posle produžetaka nismo dobili pobednika, pristupilo se penalima, a upravo je izraelski fudbaler bio taj koji je pogodio prečku. Fudbaleri Mitjilenda su bili sigurni, sve do pete serije kada je loptu na belu tački postavio Sori Kaba – i promašio.

Srećom po njega, promašio je i portugalski vezista Gustavo i na taj način ostavio Mitjilend u borbi za grupnu fazu Lige šampiona (naredni rival Benfika), dok će AEK morati preko Partizana da traži put ka Ligi Evrope.

Prvi meč se igra na Kipru u četvrtak, 4. avgusta, od 17.30 časova po našem vremenu, dok je revanš zakazan za sedam dana kasnije.