Odbojkašice Srbije nakon preokreta pobijedile Tursku i izborile finale u Beogradu

Odbojkašice Srbije plasirale su se u finale Evropskog prvenstva nakon pobjede protiv Turske rezultatom 3:1 u setovima (32:34, 28:26, 25:23, 25:13).

Turkinje su nešto bolje otvorile meč i prvi set nakon prave drame riješile su u svoju korist rezultatom 34:32, a sličan epilog viđen je i u drugom setu, s tim da su ovaj put više koncentracije i znanja imale srbijanske odbojkašice koje su rezultatom 28:26 uspjele doći do poravnanja u setovima.

Drama se nastavila i u trećem setu, a opet su više koncentracije imale domaće igračice koje su rezultatom 25:23 došle do potpunog preokreta u setovima, da bi prolazak u finale potvrdile sjajnom i ubjedljivom igrom u četvrtom setu kojeg su riješile rezultatom 25:13.

Treba reći i to da je u Štark Areni u Beogradu tokom čitavog meča vladala fantastična atmosfera, a da je na tribinama bilo nešto više od 10.000 navijača. Susret je na kraju ukupno trajao dva sata i šest minuta.

Odbojkašice Srbije će u finalu igrati protiv boljeg iz duela između Italije i Nizozemske. Finale se igra u subotu od 20:00 sati, a Srbija će u tom meču igrati za odbranu evropske titule osvojene prije dvije godine.