Nurkić nemoćan pored Embida, Irving nedovoljan Netsima

Košarkaši Finiksa slavili su protiv Bruklina, 117:112.

Kajri Irving se vratio u tim Netsa, ali nije uspeo da pomogne da ekipa, u odustvu Kevina Durenta izbegne novi poraz.

Imali su Sansi na poluvremenu opipljivih 65:51, nisu dozvolili da i pored pada u poslednjoj četvrtini izgube pobedu.

U poslednju četvrtinu ušli su sa 96:74 i malo je nedostajalo da sve upropaste, kada je pred kraj Bruklin stigao do koša zaostatka 114:112.

Ipak, sačuvali su nerve i stigli do pobede, prve posle serije od tri poraza.

U redovima Sansa najbolji su bili Mikal Bridžis sa 28, Deandre Ajton sa 24 poena i 14 skokova i Kameron Džonson sa 19 poena.

Na drugoj strani, Irving je postigao 30 poena uz put 11/27, Nik Klakstoin je dodao 20, a Set Kari 16 poena.

Do pobede je stigla i Fildelfija i to na gostovanju Portlandu, 105:95.

Filu je ka trijumfu vukao Džoel Embid koji je susret završio sa 32 poena uz devet uhvaćenih lopti i dve asistencije.

Džejms Harden je dodao 16, a Tajris Maksi poen manje.

Kod Blejzersa, Demijaln Lilard je prednjačio sa 25, 24 je postigao Džeremi Grant, dok je Anferni Simons postigao 16.

Jusuf Nurkić je za nepunih 24 minuta postigao četiri poena uz 11 skokova, te 2/10 u šutu iz igre.